Marián V. – shrnutí roku 2023

Dobrý den SPaudio,
myslím, že nastal čas, abych napsal souhrnně pár slov o tom, co jsem zejména v letošním roce s Vámi zažil a podělil se o tyto zážitky veřejně. 


Byla to opravdu jízda a jsem velice rád, že jsem měl to štěstí a rozhodl se ve své HI-FI cestě pro výrobky SPaudio-STRANKA. HI-FI je složitá disciplína s obrovským konkurenčním prostředím, kde u spousty hifistů hraje prim zejména věhlas značky, podporovaný srdceryvnými recenzemi testerů, kteří často označí dané produkty až s nadpozemskou schopností. Lhal bych, pokud bych tvrdil, že jsem k těmto věcem imunní a nesleduji tyto testy, fóra a dění na trhu HI-FI, ale na druhou stranu jsem se snažil vždy si najít tak trochu i svoji cestu, která do jisté míry vybočuje z tohoto stereotypu. To byl také pro mě impuls, kdy jsem se rozhodl, že si pořídím zesilovač od tuzemského výrobce a volba padla na značku SPaudio. V té době Vaše kombo nahradilo integrovaný zesilovač Yamaha AS-2100. Pamatuji si jako dnes, když mi Pavel Stranka skromně do telefonu sdělil, že budu s jeho výrobkem spokojený a oproti Yamaze to bude změna k lepšímu. 


Dnes mohu s čistým svědomím říct, že tento kup byl pro mě to nejlepší, co mě mohlo potkat, protože tím vlastně začala moje cesta k dospělému HI-FI zvuku. Kombo P1+A400 již vlastním 4 roky k plné spokojenosti. Své postřehy/dojmy jsem zveřejnil na Vašich webovkách jednak po koupi a dále po upgrade na verzi S. Dnes mohu s klidným svědomím říct, že i po čtyřech letech mé nadšení neopadlo. Ano, párkrát se mi stalo, že jsem měl to šimrání nechat se nalákat zajímavými cenami produktů v akcích typu Black Friday, demo produkty atd., ale nakonec jsem odolal a po upgrade komba P1 a A400 na verzi S mě již vše okolo nechává klidným – prostě nemám potřebu hledat lepší zesilovač a něco měnit. 


V letošním roce jsem se po pořízení převodníku z druhé ruky SPaudio D1 a následném předělání na verzi S rozhodl pro ten poslední a pro mě osobně nejsložitější krok a to výměna mých oblíbených Xavian Virtuosa za nové reprobedny, které by mě posunuly do vyšších pater a ještě více umocnily mé zážitky při poslechu mých oblíbených alb. Nakonec po poslechu několika různých reprosoustav, opět padla volba na Váš produkt. Tentokrát se jednalo o repro STRANKA GT2. Na začátku jsem měl obavy, zda se mi vejdou zvukem do mé místnosti, ale obavy byly opravdu zbytečné. Vše si sedlo skvěle. Zvuk je plný detailů a informací, které však nepůsobí nijak rušivě, jak je často hifisty popisováno u některých reprosoustav, z čehož u mě na začátku vznikaly určité pochybnosti, které jsou u GT2 naprosto liché. Vše je naprosto čisté, klidné a vyrovnané. Vokály jsou přirozené, bez známky popřednosti, nebo agrese. Basy mají výborné rozlišení a pevnost. Pro mě je to vynikající zvuk, který má parametry špičkových zahraničních výrobců. Byl jsem také velice příjemně překvapený, že mě baví poslouchat spousta muziky, kterou vlastním a rád poslouchám. Tím chci říct, že to není pouze o tom, že přes GTdvojky si vychutnáte pouze špičkové nahrávky. Výborně na nich zní např. Dan Bárta & Illustratosphere s albem Kráska a zvířený prach, nebo Bratři Ebenové s albem Čas Holín – opravdu skvělý zážitek, i když se nejedná o žádné špičkové nahrávky. Samozřejmě ty špičkové, jsou pak pro mě ultimativním zážitkem. Pokud má někdo rád album Tribute od tria Jarret, Peacock, DeJohneie – vydavatel ECM, tak přes GTdvojky je to opravdový zážitek – znělost nástrojů je neskutečná – nebudu lhát když prozradím, že na tomto albu mě GTdvojky dostaly a rozhodl jsem se, že je musím mít doma, i když jsem měl původně zcela jinou představu z pohledu financí – původně jsem čekal na sloupek STRANKA T1, z nižší cenové kategorie 😊.


Je také nutné podotknout, že čím lepší kabeláž těmto bednám dopřejete, tím více se vám otevřou a ukážou co umí. Osobně jsem zvolil repro kabel STRANKA COPPER ve verzi Bi-Wi, který kromě vyváženého podání dokáže přenést opravdu VELIKÝ prostor. S kabely jsem laboroval již při repro Xavian Virtuosa, kde nakonec padla volba na kabel STRANKA COPPER ve verzi single – opět jsem se ujistil, že Váš produkt je schopen srovnání s konkurencí a pro mé uši ji dokázal na mé sestavě přehrát. Dále jsem doplnil dva napájecí kabely STRANKA SILVER ve verzi klasika a MAX a nakonec i RCA kabel STRANKA SILVER na pozici P1-A400. Všechny výše uvedené kabely vedly k tonální vyváženosti a zklidnění produkce. Opět jsem přesvědčený, že se jedná o špičku, která snese srovnání s věhlasnou konkurencí. Pokud bych měl dostatek finančních prostředků, tak i repro kabel zvolím ve verzi SILVER, ale člověk prostě nemůže mít vše a třeba jednou se to povede. 


V neposlední řadě jsem také pořídil RBS podložky, které si můžete dle barvy doladit na vaše ucho a preference. Je až k neuvěření, jak to funguje – opět jsem uvedl recenzi na vašich webovkách po zakoupení. Dnes již rozumím vašemu tvrzení, že podložky jsou základním kamenem řetězce a pokud si je člověk jednou pořídí do sestavy, tak mu již zůstanou s trvalou hodnotou, protože prostě tyto podložky fungují a nestárnou.


Vše výše uvedené byla pro mě neskutečná jízda, při které jsem nabral mnoho zkušenosti a spoustu věcí se dozvěděl a pochopil. Na začátku jsem si nedovedl představit, že budu mít HIFI postavené v podstatě od jednoho výrobce, ale postupem času jsem pochopil, že Vaše výrobky jsou pro mě to správné řešení a plně uspokojí mé očekávání. Na začátku při pořízení komba P1+A400 mi bylo některými lidmi našeptáváno, abych si to ještě rozmyslel. Nikdo nerozporoval zvukovou kvalitu, ale nebyli si jisti hodnotou tuzemského výrobku a podpory ze strany výrobce, brali to jako rizikové – co když třeba zkrachují, tak to dobře neprodáš atd.


Dnes po čtyř leté zkušenosti mohu naplno prohlásit, že jsem opravdu hrdým majitelem těchto výrobků a s výrobcem/konstruktéry Stranka, Hubáček jsem si vytvořil korektní vztah na úrovni výrobce/zákazník. Toho si vážím nejvíce a jsem moc rád, že důvěra ve Vás a Vaše výrobky mě dostala na můj dnešní level. Hodnota Vaší práce a značky SPaudio je pro mě dostatečným důkazem, že se nehodláte zastavit/zaseknout na nějakém levelu a dodávat HI-FI spokojeným klientům, kteří si občas něco koupí. Naopak, šli jste do velikého rizika této neskutečné konkurence a vytvořili výrobky, které mě velice oslovily jak kvalitou zpracování, ale i výrobním know-how, které si z pochopitelných důvodů pečlivě chráníte. Moc oceňuji
Vaše nadšení pro tuto práci a také způsob, jak se prezentujete. Pro mě jako zákazníka je skvělé vidět, že se nebojíte své názory prezentovat bez nějakého uhýbaní a vždy to řeknete narovinu tak, jak to cítíte a jste o tom vnitřně přesvědčení. Za mě je v tom viditelná obrovská vášeň výrobce, který se nechová pouze jako prodejce se strategií prodat za každou cenu – za mě opravdu super přístup. 


Moc Vám tedy chlapi děkuji za váš čas a trpělivost zejména v letošním roce – moc si toho vážím. Výše uvedená slova jsem musel sepsat jako poděkování a také jsem se rozhodl, tyto Vaše skvělé výrobky veřejně prezentovat, aby se o nich vědělo a pokud si někdo bude chtít pořídit
sestavu jakékoliv cenové relace, aby vyzkoušel i Vaše výrobky – za mě to jednoznačně stojí za ten čas – není to totiž pouze o nejvyšší řadě SPaudio, kterou zde popisuji a kterou jsem si nakonec pořídil, ale také o produktech z nižší kategorie, které jsou opět vyrobené ve vynikající kvalitě a stojí za vyzkoušení – většinu z nich jsem slyšel ve svých domácích podmínkách a třeba regálovky T2 jsou také skvělou volbou – poznatky jsem nedávno zveřejnil na HEF. Myslím, že si to Vaše výrobky jednoznačně zaslouží. 


Spoustu lidí ihned napadne, že jsem vaším PR agentem nebo něco takového. No vyvracet to těmto lidem nebudu – nemá to cenu. Na to mohu pouze říci, že bych těmto lidem přál zažít to samé co já osobně – tzn. vybudování vztahu a důvěry ve výrobce, který zjevně ví co dělá a přenáší to do poctivých a skvělých produktů. A navíc se jedná o tuzemského výrobce, což je pro mě skutečnou přidanou hodnotou. Osobně neznám žádného místního výrobce, který začne vyrábět své vlastní propojovací konektory nebo reproterminály, protože prostě ty dostupné na našem trhu bez ohledu na cenu, mu konstrukčně nebo kvalitativně nevyhovují – opravdu klobouk dolů!


Mám rodinu v Itálii a moc rád jim vždy pustím svoji sestavu a pochlubím se, že tento zvuk pochází od nás z Česka a že také umíme výborné HI-FI se špičkovým zvukem 😊.


Držte se chlapi a fandím Vám!

Váš dlouhodobý a neunavující fanda 😊
Marián V.

P.S. pokud by některý čitatel měl chuť si moje výše uvedené poznatky poslechnout na vlastní uši – přesvědčit se, zda neříkám nějaké bludy, tak je vítán. Stačí mi na HEF napsat SZ a dohodneme termín poslechu – můj nick je MANA a bydlím v Praze. Rád se seznámím s hifisty, se kterými mohu sdílet vzájemné zkušenosti.


Přeji všem fajn poslech a spoustu zážitků na svojí sestavě 😊

Sdílet: