Marian V.

Dobrý den, pane Stranko,

Chci Vám napsat pár slov, týkajících se Vašeho skvělého tandemu SPaudio předzesilovače P1 + výkonového zesilovače A400. Díky Vašemu skvělému lidskému a profesionálnímu přístupu ani na chvíli nepochybuji, že bych touto koupí udělal chybu, což samozřejmě podtrhuje hlavně zvuková kvalita, o které později moc rád zmíním pár slov - jak to cítím já, protože HI-FI a poslech hudby je o pocitech a hledání toho optimálního pro každého z nás a věřím, že Vás můj názor bude zajímat.

Když jsem přemýšlel jak vystihnout Váš přístup, tak mě napadlo srovnání s první republikou, protože tak si to představuji, že to v té době vypadalo. Tehdy byl přístup k zákazníkovi na prvním místě a pro mě je to o to emotivnější, že tento přístup má člověk, který tyto kvalitní výrobky nejen prodává, ale hlavně vyrábí a já jsem měl tu čest se s ním osobně setkat a seznámit se tak blíže s výrobky, o které jsem měl zájem. V dnešní době má většina výrobků štítek s nápisem Made in China, England, Malaysia atd,nicméně na Vámi vyrobených přístrojích je napsáno Made in Czech Republic, což na mě působí opravdu až magicky - já jsem totiž toho TÝPKA, co tyto přístroje vyrobil nejen potkal, ale taky velmi otevřeně jsem si s ním o tomto koníčku a těchto přístrojích pokecal 🙂 a to má pro mě opravdu velkou váhu! (sorry za toho týpka :-)).

Podle mého názoru je velmi obtížné se v tomto oboru prosadit zejména pokud si uvědomím, kolik velmi dobrých zahraničních výrobků je na našem trhu a najednou se objeví pan Stranka, který dokáže také vyrobit skvěle hrající a krásně vypadající komponenty a POZOR je z České Republiky z Litoměřic - pro mě je to skvělá zkušenost a opravdu Vám fandím :-).

Zvukově se asi nemá cenu nijak rozepisovat, protože o uvedených komponentech toho bylo napsáno opravdu hodně a mohu jen potvrdit, že každý, kdo je touto sestavou nadšený, tak ho plně chápu, protože mám stejné pocity.

Na mých Virtuosech je síla konce neuvěřitelně znát, ta kontrola je opravdu úchvatná - takto jsem za celé tři roky Virtuosy ještě neslyšel - basové pásmo je pevné jako skála, čímž se samozřejmě vyčistil i zbytek pásem. Musím se přiznat, že jsem měl největší obavy ze ztráty přirozenosti zvukového podání - myšleno tak silný konec bude vyhovovat spíše rockovým nahrávkám - což je u tak výkonných zesilovačů poměrně často při názorech a recenzích zmiňováno - tedy pokud nestojí minimálně 2x tolik co Váš tandem P1+A400 :-),ale opak je pravdou, charakter zvuku je neuvěřitelně přirozený, vzdušný, - no prostě takový jak má být. Mým bedýnkám tento tandem dodal kromě výše uvedeného i krásnou lehkost, což ti posluchači, kteří Xavian XN Virtuosa měli možnost slyšet, určitě vědí o čem mluvím B-). Prostor je dle mého názoru také naprosto v pořádku a nemám vůbec žádných výhrad.

Za mě je tedy tato sestava super počin a prosím nepolevujte, protože to co děláte má cenu - pro mě je to něco jako když nějaký český sportovec reprezentuje naši zemi - také je to o emocích a budu mu vždy fandit na prvním místě a to ještě pokud je šance, že si sáhne na medaili, což je bez přehánění i Váš případ, alespoň v mém případě.

Díky moc a mějte se fajn pane Stranko

Marián V.