Pavel D.

Vážení kolegové, něco málo osobních postřehů po necelém týdnu poslechu SPaudio D1 :

- SPaudio D1 přišlo výborně zabalené
- zapojení velmi jednoduché - pouze jsem nahrál XMOS ovladač, jinak jsem měl Foobar nastavený, SoX nepoužívám (u předešlého DAC to nemělo smysl, u D1 časem možná vyzkouším...)
- zvuk ... ZVUK ! nic mi tam neschází ani nepřebývá, z různých hodnocení jsem měl docela pocit, že mám čekat suchý nezáživný zvuk - opak je pravdou - ocitl jsem se na živém koncertu s dynamickým hlubokým rozlišeným basem, krásnými středy i výškami. A to tak, že napříč žánry - rock, prog rock, jazz i vážná hudba. Podmanivé podání prostoru jak předozadního tak pravolevého.

SPaudiu D1 sekunduje zesilovač Vincent SV 238Mk (signál XLR Vincent), bedny Aurum Cantus V8F, reprokabely SPaudio LC1 , filtrační jednotka Noble Audio, napájecí kabely Pangea AC9 2x (zeď - Noble Audio a Noble Audio - Vincent SV 238Mk) a SPaudio PC1 (mezi zesik a DAC, mimochodem tento s SPaudio dodávaný napájecí kabel se v mé sestavě jeví lepší než VDH Mainsstream hybrid). V cestě signálu USB mám zapojeny ještě "krabičky iFi (iUSB Purifier 2 a iUSB Power) - tyto přístroje iFi měly velký význam u bývalého DAC pro přenos USB, v sestavě s SPaudio D1 je jejich význam takřka neznatelný, je viděl že vstup USB je u SPaudio D1 dobře vyřešen. Pro klid duše je v setupu nechám. Rozměry poslechovky 12 x 6 m, bedny od zdi cca 3 metry.

Malé shrnutí - výborný výrobek jak po technické a designové stránce, ale především zvukově.

Musím zmínit tradičně velmi vstřícný postoj pana Stranky.