Marian V. – verze P1 S

Dobrý den pane Stranko,

Dnes jsem se dostal k celodennímu poslechu a troufnul jsem si napsat i pár slov k upgradované verzi předzesilovače P1. V podstatě jsem od úterý poslouchal každý den alespoň chvíli, nicméně soustředěně jsem se k tomu dostal až dnes. P1 má nahráno cca 40 hodin a musím říct, že je to opravdu znát a opět se mi potvrdilo, že každý nový komponent, kabel atd. potřebuje svůj čas, aby se rozehrál.
Sice jsem předělanou P1 slyšel už u Vás, nicméně až doma na své sestavě si troufám na nějaké hodnocení, za kterým si mohu stát.
Na začátek musím konstatovat, že předělaná P1 hraje opravdu jinak oproti předešlé verzi a za mě se tato změna povedla.
Největší rozdíl je v celkové čistotě, díky které došlo k většímu odhalení detailů. To se mi líbí asi nejvíce. Zvuk jakoby ožil a více mě baví. Basy jsou o notný kus pevnější. Na první dobrou se zdá jakoby basy ubyly, ale není to pravda. Jednoznačně jsou pevnější, přesnější a jsou méně mázlé. Prostor díky přesnějším basům se více usadil, není až tak široký (což někdy při poslechu působilo velmi efektně), ale k tomu se díky čistotě a více otevřeným detailům otevřel předozadní prostor, který jsem doposud tolik nevnímal. Rozhodně mi to nyní více sedí - je to z mého pohledu přehledné a posluchač více vnímá prostorovou scénu nahrávky - více tomu věřím, že to takto má být. Rozeznělo se prostě vše, výšky, středy a basy se zpevnily. Za mě tedy veliká spokojenost se zvukovou změnou přístroje.
Také jsem spokojený s výměnou předního tlačítka pro zapnutí přístroje. Matná verze (nerez) se mi líbí více a sedí mnohem lépe k otočným knoflíkům, než lesklé tlačítko, které působilo levným dojmem, i když je mi jasné, že je to otázkou vkusu. Rozhodně je to praktické, protože se na tlačítku již neobjeví otisky prstů, které jsem potom vždy musel otírat a tlačítko jsem tím pádem raději ani nepoužíval. Velmi praktický je i prstenec sloužící k fixaci power konektoru do přístroje - opravdu skvělý nápad, který funguje :-).

Děkuji Vám za tuto radost a přeji Hezký den

Marián V.