Pavel M.

P1 se mi  po vybalení zásilky od České pošty, vizuálně líbila už od samotného počátku. Na P1 je nápadný pěkný příjemný design. Dva knoflíky a vyleštěné přední čelo lákají k zapnutí. A první zapnutí oblaží jemným cvakáním relátek, na podruhé už si to člověk tak neužije. To že P1 něco vydrží, potvrdil samotný transport Českou poštou.

U mě P1 nahradila tři roky starý receiver (Yamaha RX-A850), fungující už jen coby předzesilovač a ihned po zapojení tohoto předzesilovače byly patrné změny ve zvuku.

Zvuk dostal prostor a živost. Tóny z kytar, trumpet působí velmi reálně. Basy mají v sobě mohutnost a přirozenost. Zároveň (když si zvyknete na jejich novou sílu) působí pravdivě, přirozeně, věrně. V hudbě s P1 vnímám, že se pro zpěváka tvoří i prostor okolo pomyslného mikrofonu. Už není někde v prostoru mezi bednama, ale má vyčleněno své místo v reprodukované scéně. Nástroje jsou čitelnější a je slyšet snad úplně vše co v hudbě je.

Dříve se mi při určité hlasitosti tříštil zvuk v poslechovce.

P1 předvedla, že za tento problém s poslechem nemůže koncák (problém nezmizel ani po nasazení A200), ani sama místnost. Jako zdroj potíží se ukázal právě předzesilovač v receiveru. Stávám se fandou sledování filmů ve stereofonním podání, zatímco dříve jsem fandil pěti kanálovému uspořádání. S P1 v řetězci je zvuk jemnější a filmy jsou zábavnější. Ve filmech je tento předzesilovač překvapivě přínosný. Strašidelný zvuk je strašidelný, detailní je detailní. A atmosféra scén, ta je dokonalá. Tohle je první komponent, kde ve filmu silně vnímám jeho užitečnost

Po třech týdnech naslouchání P1, konstatuji:

Za D1, P1 a A200 jsem rád. Je to kombinace, která parametry je hodně napřed a cenou relativně na dosah. Samotný poslech po zabydlení přístrojů je krásným zážitkem

Hodnotit jen P1 mi přijde zavádějící. U mě v kombinaci (D1 + P1 + A200 + odpovídající kabeláž + tzv transparentní bedny Focal) má muzika prostor, je živá, příjemná. Vnímám v ní rozlišení, věrohodnost a zábavnost (i když právě díky rozlišení, jsem zanevřel na některé dříve oblíbené hudební skupiny).

S P1 v kombinaci s D1 a A200 dokonce vynikne i ono ticho mezi notami. Takže i když možná s A400 bude to ticho větší, s A200 je ticho ve spojení s P1 zřetelné a vychutnatelné.

Děkuji panu Ing. Pavlu Strankovi za tvorbu těchto krabiček a za přátelskost, kterou z jeho jednání už přes rok vnímám

P.M.